5 травня стартує черговий призов на строкову військову службу


Солдати-строковики не проходитимуть службу в районі проведення антитерористичної операції

Призов триватиме до 30 червня і включатиме комплекс заходів від перевірки призовної бази та формування призовних комісій до виклику громадян до військових комісаріатів та відправлення сформованих команд новобранців до місця проходження служби. Про це повідомив речник МО України підполковник Олексій Чернобай під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі та додав, що чисельність громадян, яких планується призвати в межах призовної кампанії, уточнюється і залежатиме від запитів державних силових структур.

Призову підлягатимуть громадяни України, яким до дня відправлення у військові частини виповниться 20 років, а також старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України (від 12 серпня 2015 року № 587 «Про затвердження Порядку виплати грошової допомоги громадянам України, які призиваються на строкову військову службу») призовникам буде виплачено матеріальну допомогу в розмірі двох мінімальних заробітних плат, що становить 2900 гривень. Відповідне фінансування вже виділене.

Термін строкової служби становить півтора року для тих, хто не має повної вищої освіти, та один рік для тих, хто її має. При цьому відповідно до розпорядження Президента України солдати-строковики проходитимуть службу винятково поза межами району проведення антитерористичної операції.

Згідно з Указом Президента з 5 квітня в запас будуть звільнені військовослужбовці строкової служби, які мають ступінь вищої освіти «спеціаліст» або «магістр» та відслужили встановлені терміни строкової військової служби. Їхнє звільнення в запас відбудеться протягом квітня — червня цього року.


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *