ГЛАДЧЕНКО Юрій Володимирович


Гладченко Юрій Володимирович

Старший сержант ГЛАДЧЕНКО Юрій Володимирович

с. Панікарча, Кагарлицький район

Командир відділення. 72-а окрема механізована бригада.

Народився ГЛАДЧЕНКО Юрій Володимирович 15 жовтня 1979 року в с. Панікарча Кагарлицького  району  Київської області

Після закінчення в 1994 році Кузьминецької ЗОШ І-ІІ ст.. навчався у Ржищівському СПТУ – 28 , добув професію тракториста-машиніста широкого профілю  з кваліфікацією слюсаря-ремонтника та водія автомобіля

З грудня 1997 по квітень 1999 року проходив службу в Збройних силах України в Бродах. Був зв’язківцем.

Після служби в армії працював у бувшому ТОВ «Славутич» с. Кузьминці. До  роботи відносився з повною відповідальністю, за що й цінило його керівництво, поважали друзі. Любив життя і свою Батьківщину. До останнього боровся за незалежність та мир на своїй землі. Саме ця відданість і безкомпромісність виплекали в ньому героїзм, який проявився під час подій на сході країни»

Був ввічливим, товариським, завжди мав прихильність товаришів та односельчан.

Одружившись у 2002  році, переїхав проживати з дружиною Іриною Миколаївною (27.03.1984р.н.) в м Ржищів . За період сімейного життя  в подружжя Гладченків  народилась  у 2006 році (21.01) донька Вікторія та  у 2011 (01.04) – син  Максим .

З 2010 року  до мобілізації  Юрій працював в ПП. «Лобуренко М.М.» водієм.

З 19 березня 2014 року старший сержант Гладченко Юрій Володимирович  був мобілізований до лав ЗСУ.

Проходив службу в 72 окремій  механізована бригада, був командиром відділення зв’язку взводу зв’язку 2 механізованого батальйону військової частини – польова пошта В 0849.

 15 липня 2014 року у 34-річному віці героїчно загинув під час виконання бойового завдання внаслідок спрацювання вибухового пристрою, встановленого на дорозі на маршруті руху колони військової техніки в с.Олександрівка Свердловського району Луганської області. (При передислокації був за кермом автомобіля  ГАЗ-66, яким перевозив особовий склад. Машина була заключною в колоні, під лівим колесом автомобіля спрацював радіокерований фугас)

В ході виконання поставлених бойових завдань, при ведені бою, гідно виконував свої службові обов’язки, та накази командира зведеного загону Повітряних Сил Збройних Сил України, відповідно до вимог військових статутів, та інших нормативно-законодавчих  актів України.

Указом президента України № 873/2014 від 14 листопада 2014 р., “за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі”, нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).